Abstract:
Рівень розвитку швидкісних здібностей спортсменів залежить від багатьох факторів, більшість з яких (рухливість нервових процесів, співвідношення різних м'язових волокон) задано генетично, а деякі (ефективність внутрішньо м'язової та міжм'язової координації, досконалість техніки рухів, ступінь розвитку вольових якостей, сили, координаційних здібностей, гнучкості) піддаються розвитку у процесі тренування.
Вік 15-17 років є сприятливим у розвиток швидкісних здібностей, тому даний елемент підготовки повинен займати значне місце у тренувальному процесі, причому розвиток швидкісних здібностей має відбуватися паралельно з удосконаленням техніки рухів. Особливість розвитку швидкісних здібностей у боксерів 15-17 років полягає у необхідності обліку вищої порівняно з дорослими втомлюваності.
Заняття за експериментальною методикою розвитку швидкісних здібностей призвели до статистично значущого підвищення найбільш важливих для боксу різновидів швидкісних здібностей - точності реакції на об'єкт, що рухається, і спеціальної частоти рухів (частоти ударів). Відмінності статистично значущі лише на рівні ймовірності від р<0,01 до р<0,05.
Запропонована методика розвитку швидкісних здібностей може застосовуватися інструкторами, методистами, тренерами-викладачами під час планування навчально-тренувального процесу боксерів, та проведення позаурочних фізкультурно-оздоровчих занять з елементами боксу у ЗЗСО.
Description:
Шкляревський, Є. Ю. Особливості розвитку швидкісно-силових здібностей у дітей старшого шкільного віку в процесі фізкультурно-оздоровчих занять з елементами боксу : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня магістра: за спеціальністю 014.11 Середня освіта (фізична культура), освітньою програмою «Середня освіта (фізична культура)» / Є. Ю. Шкляревський. ─ Київ, НУФВСУ, 2022. ─ 60 с.