Аннотации:
Анотація. Актуальність роботи пов'язана з необхідністю вдосконалення методів психологічної підготовки спортсменів зі спортивного тхеквандо. Сучасне тхеквондо є Олімпійським видом спорту, для якого характерна велика психоемоційна напруга і від того, як психологічно будуть підготовлені спортсмени до змагань буде багато в чому залежати успішність їх виступу.
В основі нашої роботи лежить припущення про те, що спортсменам, які займаються спортивним тхеквандо властиві: певна структура психологічного захисту; залежність між кваліфікацією і переважаючими типами психологічних захистів; зв'язок впевненості в собі з показником напруженості захистів. Мета магістерської роботи: розкрити особливості індивідуального психологічного захисту у кваліфікованих спортсменів зі спортивного тхеквандо. Об'єкт дослідження – психологічна підготовка спортсменів тхеквондистів. Предмет дослідження - особливості психологічного захисту кваліфікованих спортсменів тхеквондо різного рівня спортивної майстерності. Наукова новизна дослідження особливостей психологічного захисту у спортсменів тхеквондистів полягає в можливості визначення переважаючих видів психологічних захистів, характерних для кваліфікованих спортсменів, як важливої складової психологічної підготовленості. Домінуючими захисними механізмами в обох групах є проекція і компенсація.При цьому у кваліфікованих спортсменів процентна вираженість проекції вище. Як для МС, так і для КМС важлива і компенсація і проекція, так як спортсмени проектують, задумують, як досягти позитивних результатів у своїй спортивній діяльності, а компенсація існує для того, щоб компенсувати недоліки і негативні властивості особистості, яке формує почуття власної неповноцінності. Вона спрямована на зниження інтенсивності почуття смутку, зневіри, туги. Зниження прояву цих почуттів може бути досягнуто за допомогою перемикання уваги людини з оцінок і аналізу на позитивні якості і навички.Виявлений зв'язок загальної напруженості захистів, які застосовуються спортсменами , з рівнем впевненості говорить про те, що чим вище впевненість спортсмена, тим рідше він застосовує різні механізми психологічного захисту для подолання негативних переживань і мінімізації почуття тривоги. Таким чином, на інтенсивність використання спортсменом психологічного захисту можна впливати через рівень його впевненості.
Перспективи подальшого дослідження обєкта дослідження є визначення прояву та змін визначених критеріїв на різних етапах підготовки у спортсменів тхеквондистів.
Описание:
Браждан А. Ю. Особливості психологічного захисту кваліфікованих спортсменів (на прикладі тхеквондо): кваліфікаційна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра: спец. 017 «Фізична культура і спорт», освітня програма «Олімпійський спорт і освіта» / А. Ю. Браждан. - Київ: НУФВСУ, 2020. - 78 с.