Abstract:
Актуальність. Сучасний рівень розвитку спортивної гімнастики висуває високі вимоги що до технічної підготовленості спортсменів. Зросли вимоги до виконання вправ на поперечині, які відображені в правилах змагань (висота польоту гімнаста, ризик виконання перельотів різного класу складності) і висока щільність результатів у боротьбі за призове місце зобов'язують гімнастів до пошуку ефективних шляхів вдосконалення техніки рухових дій. Удосконалення техніки на сучасному етапі зазвичай здійснюється за кількома напрямками: використання автоматизованих систем управління тренувальним процесом, тренажерних пристроїв і методичних підходів [5, 67]. Встановлено, що оптимальні методики навчання складних перельотів гімнастів повинні бути біомеханічно обгрунтованими.
Теоретична значимість
Проведене теоретичне дослідження дозволило, уточнити уявлення про перельоти на поперечині як рухове явище з позицій розроблених класифікацій, науково обґрунтувати підготовку гімнастів до стійкого виконання на основі біомеханіки спортивних рухів.
Практична значимість
Науково обгрунтована і практично підтверджена методика підготовки гімнастів до взаємодії з опорою в процесі приземлення проводилася на базі Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного м. Києва і Національному університеті фізичного виховання і спорту України, сприяє більш ефективному вирішенню професійно-педагогічної та спортивної підготовки фахівців в галузі фізичної культури.
Description:
Нємальцев О. С. Біомеханічні особливості виконання перельотів на перекладині спортсменами високої кваліфікації: дипломна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра: спец. 017 «Фізична культура і спорт» / О. С. Нємальцев. - Київ: НУФВСУ, 2020. - 58 с.