Publication: Кінезіотерапія після ендопротезування колінного суглоба у осіб зрілого віку
Loading...
Date
Authors
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
НУФВСУ
Abstract
Колінний суглоб є складною анатомічною структурою, яка виконує важливі функції у забезпеченні рухливості та стабільності нижньої кінцівки.
Його біомеханіка забезпечує поєднання стійкості та мобільності, що дозволяє витримувати великі навантаження, однак це також підвищує ризик розвитку травм та дегенеративних змін. Серед основних захворювань суглоба, що потребують хірургічного втручання, є остеоартроз. В умовах неефективності консервативного лікування проводиться ендопротезування, що дає змогу відновити рухливість суглоба. Однак після операції важливим етапом є реабілітація, яка сприяє відновленню функцій та запобіганню ускладненням. Відновлення після операції, зокрема після ендопротезування колінного суглоба, залежить від багатьох факторів. Алгоритм кінезіотерапії, що складається з кількох етапів, сприяє поступовому відновленню
рухливості та сили м'язів. Це включає початкову іммобілізацію, виконання дихальних вправ, а також використання допоміжних засобів для підтримки
пацієнта. Згодом на етапах реабілітації поступово збільшуються навантаження, а вправи сприяють відновленню функцій суглоба і поліпшенню кровообігу. Важливо також застосовувати методи кінезіотейпування, що допомагають зменшити набряки та сприяють мікроциркуляції.
Description
Кужим Т. І. Кінезіотерапія після ендопротезування колінного суглоба у осіб зрілого віку: кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю 227 – Терапія та реабілітація освітньою програмою: «Фізична терапія» / Т. І. Кужим. - Київ: НУФВСУ, 2025. - 76 с.

