Короткий опис(реферат):
75% українців, що перенесли гостре порушення мозкового кровообігу, мають ті чи інші порушення, викликані інсультом: слабкість з одного боку тіла, яка призводить до проблем з ходьбою, рівновагою та триманням речей; проблеми з контролем кішківника та сечового міхура; порушення мови; порушення ковтання; порушення зору; когнітивний дефіцит. Приблизно третина мешканців України, що перенесли інсульт, мають проблеми з функцією ходьби. Відновлення самостійної ходьби є пріоритетом у роботі фізичного терапевта і вважається однією з головних цілей при роботі з кожним пацієнтом після інсульту.
«Опускання стопи», нездатність тильного згинання стопи, і викликає проблеми з кліренсом стопи під час фази маху, а також впливає на початковий контакт на початку фази опори. Гомілковостопні ортези (AFO) зазвичай використовуються при падінні стопи після інсульту для покращення рухливості і рівноваги, швидкості та безпечності ходьби. Проте, деякі автори (Кеннет Крейг, Нік Кампітеллі та ін.) припускають, що використання AFO може посилити м’язову слабкість і, таким чином, перешкоджати відновленню. Тому дуже важливо з’ясувати чи працюють м’язи в ортезі.
Бібліографічний опис:
Вороньков, О. О. Вплив ортезів на силу м’язів осіб, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу / О. О. Вороньков // Молодь та олімпійський рух : матеріали XV Міжнародної конференції молодих вчених (16 вересня 2022 року, м. Київ). ─ Київ, 2022. ─ С. 79-80.