dc.description.abstract |
За даними ВООЗ кожен другий підліток в Україні має відхилення у стані здоров’я, через фактори зовнішнього впливу та відсутність основних критеріїв здорового способу життя. Згідно з даними науково-методичної літератури, здоров’я людини, залежить від різних чинників, серед яких рухова активність займає провідне місце. Сучасний стан гіподинамії, обумовлений недостатнім задоволенням біологічної потреби в русі. Молодь все більше захоплюється комп’ютерними іграми та віртуальним спілкуванням. У зв`язку з цим актуальною є проблема залучення дітей до ведення здорового способу життя та підвищення рівня рухової активності. Незважаючи на велику кількість сучасних різновидів рухової активності, відсоток підлітків, охоплених різними видами занять, є низьким.
Вирішити означені проблеми можна шляхом залучення підлітків до змістовного дозвілля. Забезпечення безпосередньої участі підлітків у тих видах дозвіллєвої діяльності, які є для них найбільш привабливими та цікавими – шлях до формування особистісних якостей, розвитку творчих здібностей, змістовному й активному проведенню дозвілієвого часу. Друга вимога щодо організації підліткового дозвілля полягає в тому, що воно, безсумнівно повинно бути різноманітним, цікавим, розважальним і ненав'язливим. Зрозуміло, отут важливі як зміст, так і форма запропонованих занять, розваг, які мають відповідати потребам та інтересам підлітків, органічно сприйматися юнаками і дівчатами.
Футбол як органічна складова фізичної культури і спорту є частиною культурного життя суспільства, яка сприяє збереженню і зміцненню здоров’я людини, розвитку її фізичних і морально-вольових здібностей. Цей популярний вид дозвілля охопив усі верстви населення, зокрема дітей та молодь. |
uk_UA |