Короткий опис(реферат):
Методичні вказівки до самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, спеціалізації «Фізіологія рухової активності» нададуть суттєву допомогу у вивченні дисципліни «Адаптація дихальної і серцево-судинної систем в умовах рухової активності», тому що стан серцево-судинної та дихальної систем є одним з найважливіших критеріїв оцінки впливу спортивного тренування на організм людини. Систематична напружена м'язова діяльність обумовлює комплекс відповідних реакцій організму, диференційованих функціональних і структурних змін, що забезпечують адаптацію до специфіки навантажень в тому чи іншому виді спорту в залежності від спрямованості фізичних навантажень, спортивного стажу, стану здоров'я та віку. При аналізі результатів медико-біологічних досліджень доводиться працювати з великою кількістю цифрового матеріалу, який характеризує різноманітні функції організму людини. Такі кількісні показники використовуються в процесі контролю за функціональним станом організму, визначені стану підготовленості, при аналізі результатів комплексних досліджень тощо.
Для швидкого пошуку необхідних кількісних показників функціонування дихальної і серцево-судинної систем організму їх характеристика в представлених методичних вказівках розташована у відповідності з їх переліком. Для зручності, крім біологічної інформації, наведені основні одиниці систем, які можуть зустрічатись у медико-біологічній літературі.
Бібліографічний опис:
Методичні вказівки до самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, спеціалізації «Фізіологія рухової активності» з дисципліни «Адаптація дихальної і серцево-судинної систем в умовах рухової активності» / упоряд. М.М. Філіппов, Ю.К. Хмельницька. – К. : НУФВСУ, 2021. – 17 с.