Короткий опис(реферат):
Вивчення мультикультуралізму як явища, що залучає загострену увагу в умовах глобалізації сучасного світу, і можливостей олімпійського спорту для розширення теоретичних уявлень і практичної діяльності, спрямованих на забезпечення рівності у правах і свободах різних груп населення.
Специфіка філософії олімпізму, реальна практика олімпійського спорту створюють природне середовище, в якій проявляються такі якості, як повага до прав учасників, об'єктивна оцінка їх досягнень незалежно від расових, етнічних, релігійних, культурних чи інших особливостей. Це, однак, не означає відсутності необхідності відповідної освіти та виховання як складової частини олімпійської освіти, вимагає включення в його зміст різнобічного багатокультурної освіти.
Дана характеристика поняття «мультикультуралізм» як явища, що забезпечує досягнення рівності у правах і свободах різних груп населення, взаємне збагачення культур шляхом розвитку взаєморозуміння, взаємоповаги і толерантності, культурне об'єднання людей. Піддані аналізу види та особливості мультикультуралізму, його зв'язок з глобалізацією світової спільноти, ризики і протиріччя. Доведено зв'язок мультикультуралізму з філософією олімпізму, визначені можливості олімпійського спорту щодо забезпечення прав та інтересів різних груп населення. На матеріалі мультикультуралізму США показані можливості спорту для реалізації його політики, зміцнення самосвідомості і самоідентифікації, формування гордості і солідарності меншин, що зазнають дискримінації. Показано розвиток мультикультуралізму на матеріалі олімпійського спорту, охарактеризовано роль олімпійської освіти у реалізації політики мультикультуралізму, проаналізовано перспективи його розвитку в цьому напрямку.
Спорт вищих досягнень і, особливо, олімпійський спорт і олімпійський рух, в силу специфіки, обумовленої філософією олімпізму, строгими правилами змагань та визначення переможців, а також виняткової популярності і масовості в світі, створює особливі умови для реалізації збалансованої політики мультикультуралізму як на міжнародному, так і на національному рівнях.