Abstract:
У роботі визначено і обґрунтовано організаційно-методичні умови забезпечення наступності процесу фізичного виховання при переході з середньої до старшої школи. На підставі цілісного наукового аналізу визначено основні підходи до диференціації засобів фізичного виховання відповідно до функціональних можливостей школярів при переході з середньої до старшої школи для адекватного планування навчального матеріалу.
Встановлено, що після тривалого періоду відпочинку – літніх канікул – знижуються показники функціонального стану дихальної системи (ЖЄЛ, тривалість затримки дихання на вдиху та видиху), фізичних якостей (сили, бистроти, витривалості, швидкісно-силових), фізичної роботоздатності школярів, відповідно до яких потребують корекції зміст і структура фізичного виховання при переході з освітнього (середня школа) до результативного етапу спеціальної спрямованості (старша школа).
Description:
Пальчук, М. Б. Контроль фізичного розвитку учнів при переході з середньої до старшої школи в умовах навчального процесу з фізичного виховання : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / М. Б. Пальчук ; МОНУ, НУФВСУ. – Київ, 2014. – 22 с.