Методичні вказівки до самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, спеціалізації «Фізіологія рухової активності» з дисципліни «Адаптація дихальної і серцево-судинної систем в умовах рухової активності»

Вантажиться...
Ескіз

Дата

Автори

Філіппов М. М.
Хмельницька Ю. К.

Заголовок журналу

Журнал ISSN

Назва тому

Видавець

НУФВСУ

Анотація

Методичні вказівки до самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, спеціалізації «Фізіологія рухової активності» нададуть суттєву допомогу у вивченні дисципліни «Адаптація дихальної і серцево-судинної систем в умовах рухової активності», тому що стан серцево-судинної та дихальної систем є одним з найважливіших критеріїв оцінки впливу спортивного тренування на організм людини. Систематична напружена м'язова діяльність обумовлює комплекс відповідних реакцій організму, диференційованих функціональних і структурних змін, що забезпечують адаптацію до специфіки навантажень в тому чи іншому виді спорту в залежності від спрямованості фізичних навантажень, спортивного стажу, стану здоров'я та віку. При аналізі результатів медико-біологічних досліджень доводиться працювати з великою кількістю цифрового матеріалу, який характеризує різноманітні функції організму людини. Такі кількісні показники використовуються в процесі контролю за функціональним станом організму, визначені стану підготовленості, при аналізі результатів комплексних досліджень тощо. Для швидкого пошуку необхідних кількісних показників функціонування дихальної і серцево-судинної систем організму їх характеристика в представлених методичних вказівках розташована у відповідності з їх переліком. Для зручності, крім біологічної інформації, наведені основні одиниці систем, які можуть зустрічатись у медико-біологічній літературі.

Опис

Методичні вказівки до самостійної роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, спеціалізації «Фізіологія рухової активності» з дисципліни «Адаптація дихальної і серцево-судинної систем в умовах рухової активності» / упоряд. М.М. Філіппов, Ю.К. Хмельницька. – К. : НУФВСУ, 2021. – 17 с.

Бібліографічний опис

URI

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced