Abstract:
На прикладі виступів на чемпіонатах і командних чемпіонатах України зі спортивної ходьби 2016–2017 рр. 23 спортсменів-юніорів (загальна кількість результатів склала 36), які спеціалізуються у спортивній ходьбі на 10 км, розглянуто кінематичні характеристики їхньої техніки на етапі спеціалізованої базової підготовки. В ході досліджень визначались наступні кінематичні характеристики: середня швидкість, довжина кроку та його складових (заднього кроку, польоту, переднього кроку, переходу опори), частота кроків, тривалість одного кроку, тривалість амортизації у фазі опори, тривалість польоту, кут постановки ноги на грунт, кут в колінному суглобі в момент постановки ноги на опору. В статті надано порівняльну характеристику техніки виконання змагальної вправи спортсменів з різним рівнем спортивної майстерності, яких було умоно розподылено на три групи: перша група – кандидати в майстри спорту України, де середнє значення спортивного результату склало – = 43:34 (S = 0:51), друга – спортсмени І розряду – = 46:23 (S = 0:53), третя – спорт-смени ІІ розряду – = 49:58 (S = 1:22). Проаналізовано за рахунок збільшення величин яких показників відбувається покращення рівня спортивного результату атлетів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі на етапі спеціалізованої базової підготовки.
Результати досліджень свідчать, що зі зростанням кваліфікації легкоатле-тів до рівня результатів кандидати в майстри спорту України ( = 43:34; S = 0:51), збільшуються величини їхніх кінематичних характеристик, зокрема сере-днього показника довжини кроку – 1,16 м (S = 0,03), частоти кроків – 3,30 крок·с–1 (S = 0,15), тривалості фази опори – 0,260 с (S = 0,015).
Description:
Совенко С. Кінематичні характеристики техніки спортсменів, які
спеціалізуються у спортивній ходьбі на 10 км, на етапі спеціалізованої базової підготовки / Сергій Совенко, Діана Данилюк // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. – 2018. – № 1. – С. 24–28.