Abstract:
Мета: встановити прогностичне значення гіпоксія-асоційованих факторів, виявлених у ході наших попередніх досліджень, та надати певні рекомендації щодо їх впровадження у клінічну практику як маркерів прогнозу і контролю за перебігом захворювання. Об’єкти і методи: досліджено 380 хворих, які були прооперовані з приводу первинного раку шлунка, з використанням методу 31Р ЯМР-спектроскопії, імуноферментних, імуноцитохімічних, імуногістологічних, клінічних і статистичних методів.
Результати: проведено аналіз показників і факторів пухлинного мікрооточення, асоційованих із внутрішньопухлинною гіпоксією, та показано їх клінічне значення: у тканині первинної пухлини — рівень гіпоксії (співвідношення PME/Pi), щільність мікросудин (СD34+ клітини), кількість VEGF+, c-myc+, CXCR4+ клітин, CD8+ і CD45RO+ лімфоцити; у кістковому мозку — дисеміновані пухлинні
клітини (цитокератин-позитивні), Flt-1+, CD8+, CD45RO+ клітини; у периферичній крові — концентрація VEGF, лізофосфатидилхоліну.
Висновок: розроблено та запропоновано для клінічного застосування тест-систему для прогнозування перебігу захворювання у пацієнтів із раком шлунка.
Description:
Клінічне та прогностичне значененя гіпоксія-асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунка / С. П. Осинський, Л. М. Бубновська, Д. С. Осинський, А. В. Ковельська, Л. Д. Гуменюк, В. М. Михайленко, С. П. Меренцев, Є. О. Антонов // Онкология. – 2015. – Т. 17, № 3(65). – С. 162-168.