Формування професійного напряму медичного та оздоровчого туризму в межах спеціальності І9 (229) «Громадське здоров’я»

dc.contributor.authorФуторинй С. М.
dc.contributor.authorМаслова О. В.
dc.contributor.authorПижов О. М.
dc.contributor.authorЯнишевська В. В.
dc.contributor.authorТорський І. С.
dc.date.accessioned2026-07-07T10:07:49Z
dc.date.issued2025-10-09
dc.descriptionФормування професійного напряму медичного та оздоровчого туризму в межах спеціальності І9 (229) «Громадське здоров’я» / С. М. Футорний, О. В. Маслова, О. М. Пижов, В. В. Янишевська, І. С. Торський // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія. ─ 2025. ─ № 2. ─ С. 330-340.
dc.description.abstractДинамічний розвиток ринку медичного та оздоровчого туризму формує гострий попит на кваліфікованих фахівців, однак система вищої освіти не пропо нує комплексних програм для їх підготовки. Це створює системний компетентніс ний розрив, що стримує потенціал галузі та визначає актуальність даного дослі дження. Мета – обґрунтувати підходи до формування професійної траєкторії у сфері медичного та оздоровчого туризму. Методи: аналіз наукової літератури та термінологічний аналіз; історико-логічний метод; систематизація та узагаль нення; системний аналіз; порівняльний аналіз (компаративістика); моделюван ня; прогнозування. Результати. Проаналізовано ринок праці, що виявило попит на «гібридних» фахівців із медичними, управлінськими та сервісними навичками. Порівняльний аналіз освітніх та міжнародних професійних стандартів показав, що спеціальність І9 (229) «Громадське здоров’я» є оптимальною платформою для підготовки таких професіоналів. На основі цього розроблено інтеграційну кон цепцію підготовки, що передбачає поєднання обов’язкового фундаментального ядра на базі даної спеціальності та єдиного комплексного блоку дисциплін за вибором, який дає змогу здобувачам вищої освіти на першому(бакалаврському) ріні вищої освіти самостійно конструювати індивідуальну освітню траєкторію, вибираючи дисципліни з трьох рекомендованих напрямів: координаційно-сер вісного, комерційно-маркетингового та управлінсько-стратегічного. Висновки. Запропонована концепція є науково обґрунтованим рішенням для подолання існуючого компетентнісного розриву. Її гнучка структура, реалізована через дис ципліни вільного вибору, дасть змогу готувати конкурентоспроможних фахівців, що повною мірою відповідають вимогам роботодавців. Це, своєю чергою, спри ятиме професіоналізації кадрового потенціалу та підвищенню конкурентоспро можності індустрії здоров’я та туризму України на міжнародній арені.
dc.identifier.doiDOI https://doi.org/10.32782/spmed.2025.2.46
dc.identifier.issn2709-2070
dc.identifier.urihttps://reposit.uni-sport.edu.ua/handle/123456789/7084
dc.language.isouk
dc.publisherСпортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія
dc.relation.ispartofseries2
dc.subjectмедичний туризм
dc.subjectоздоровчий туризм
dc.subjectгромадське здоров’я
dc.subjectпідготовка фахівців
dc.subjectринок праці
dc.titleФормування професійного напряму медичного та оздоровчого туризму в межах спеціальності І9 (229) «Громадське здоров’я»
dc.title.alternativeFormation of the professional direction of medical and health tourism within the specialty І9 (229) public health
dc.typeArticle

Файли

Контейнер файлів

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
Вантажиться...
Ескіз
Назва:
1 С.М. Футорний, 1О.В. Маслова, 1О.М. Пижов,.pdf
Розмір:
479,49 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format