Короткий опис(реферат):
Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.
Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню та визначенню організаційно-методичних умов формування мотивації до рухової активності підлітків, які мешкають в міській і сільській місцевостях в системі урочних і позаурочних занять.
За результатами дисертаційного дослідження подано характеристику детермінант фізичного стану школярів середнього шкільного віку у процесі фізичного виховання. Отримані результати рівня рухової активності за інтегрованою оцінкою в учнів 5-9 класів міського та сільського закладу загальної середньої освіти в урочний та позаурочний час дозволяють визначити компоненти в режимі рухової активності, серед яких: виконання ранкової гімнастики; відвідування уроків фізичної культури (активність на них); активність під час перерв; активність на інших заняттях (відповіді стоячи/вихід до дошки); заняття в спортивних секціях/гуртках; активність на уроках і ходьба пішки; прогулянки на свіжому повітрі.
Визначені особливості рухового режиму та організаційно-методичні умови формування мотивації учнів середніх класів до різних видів рухової активності в системі фізичного виховання для створення моделей безпечного та здорового освітнього середовища, надання якісних освітніх послуг, популяризації рухової активності, збереження здоров’я учнів та формування у них навичок здорового способу життя.
Бібліографічний опис:
Мамедова І. С. Формування мотивації учнів середніх класів до різних видів рухової активності в системі фізичного виховання : дис. ... д-ра філософії : 017 Фізична культура і спорт ; 01 Освіта / Педагогіка / І. С. Мамедова. – Київ : НУФВСУ, 2023. – 274 с.