Короткий опис(реферат):
У спортсменів високої кваліфікації відзначено досить високу узгодженість уключення окремих біоланок під час виконання бокового удару рукою на ближній дистанції. Водночас незначне випередження максимуму швидкості ліктьового суглоба моменту удару, свідчить про необхідність подальшої роботи над технікою майстрів спорту. Значні резерви тут у кваліфікованих спортсменів, а саме: відсутня, зазвичай, попередня фаза, пов’язана з рухом таза та плечового суглоба сторони спортсмена, що б’є назад після прийняття початково положення (цю фазу прийнято називати в ударних діях замахом); відзначається непослідовне включення окремих біоланок у роботу, про що свідчить динаміка зміни результатної швидкості окремих біоланок.
Водночас треба також відзначити, що у фінальній частині фази пронесення сторони біоланки, що б’є, за кілька тимчасових моментів до удару, у кваліфікованих спортсменів відзначається рух таза назад, проти ходу руху, унаслідок чого збільшується нахил тулуба відносно вертикалі, що також призводить до згинання в правому тазостегновому суглоба. Імовірно, порушення цілісності та жорсткості біомеханічної системи відбувається ще до моменту удару й призводить до того, що швидкість біоланки кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в рукопашному бою, значно зменшується.
Бібліографічний опис:
Кашуба В. Відмінні риси техніки бокового удару рукою на ближній дистанції спортсменів різної кваліфікації, які спеціалізуються в рукопашному бою / Віталій Кашуба, Юрій Литвиненко, Ілля Вако // Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт : журнал / укладачі А. В. Цьось, А. І. Альошина. – Луцьк, 2020. − Вип. 37. – С. 131-137.