dc.description.abstract |
Інтегральним показником благополуччя суспільства та індикатором соціальних та екологічних проблем є здоров'я дітей. Одним із пріоритетних напрямів охорони дитинства є зниження частоти захворюваності та сприяння розвитку дитини. За результатами останніх статистичних досліджень структури захворюваності дітей, перше місце посідають хвороби дихальної системи, серед яких переважають респіраторні захворювання, а також виявлено тенденцію до зростання
показників захворюваності та поширеності хвороб органів дихання. Патологічні процеси, що пов'язані з захворюваннями органів дихання, наростають з року в рік. До групи таких захворювань належить рецидивуючий бронхіт (РБ), котрий може трансформуватися у бронхіальну астму або хронічний бронхіт. Захворюваність РБ становить майже третину в загальній структурі хвороб органів дихання дітей.
Останніми роками дітям з РБ та тим, які часто і тривало хворіють, приділяється все більша увага в наукових дослідженнях стосовно структури захворюваності, стану соматичного здоров'я, результатів застосування засобів фізичної реабілітації. Зокрема, розглядається ефективність використання фізичних і дихальних вправ, застосування фізіотерапії , проведення бальнеотерапії, гідрокінезотерапії.
Утім, незважаючи на існуючий позитивний досвід застосування засобів
фізичної реабілітації на різних етапах відновного лікування серед часто хворіючи дітей з бронхолегеневою патологією, проблема як ізольованого, так і комплексного використання фізичних вправ, реформованих та природних фізичних чинників в умовах санаторію у дітей молодшого шкільного віку з РБ залишається ще й досі не вирішеною у багатьох аспектах.
УДК 796:616.233-002-085+615.825-057.874 |
uk_UA |