dc.description.abstract |
Сучасний етап розвитку суспільства характеризується збільшенням кількості людей з інвалідністю, в тому числі тих, які мають відхилення розумового розвитку (ВРР) (ВООЗ, 2013). Загальновідомо, що важливою умовою ефективності тренувального процесу спортсменів Спеціальних Олімпіад є індивідуальний підхід, відповідно до якого зміст, характер та інтенсивність тренувальної роботи, методика проведення занять регламентуються ступенем ВРР, характером і специфікою захворювання, можливими вторинними порушеннями, віком спортсменів та інше.
Водночас існуючі програми сприяють підвищенню якості навчально-тренувального процесу, проте в них не достатньою мірою враховано індивідуальні можливості спортсменів, зокрема ступінь ВРР, наявність вторинних захворювань, вікові особливості тощо.
Разом з тим метою підготовки спортсменів Спеціальних Олімпіад є
досягнення максимально можливого, для конкретного атлета, рівня соціальної
інтеграції, шляхом підвищення фізичної, технічної, психологічної підготовленості в процесі тренувальної та змагальної діяльності в обраному виді спорту.
В Україні футбол також користується значною популярністю. Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Спеціальна Олімпіада України» до занять футболом залучено близько 8 тис. осіб з ВРР у 17 областях нашої держави.
Значна зацікавленість осіб з ВРР футболом спонукає до пошуку 'Шляхів удосконалення навчально-тренувального процесу для зазначеної
категорії осіб. |
uk_UA |